Člověk si řekne, že žije v demokratické zemi, tudíž může kdekoliv projevovat svůj názor. Jenže existuje místo, kde si svůj názor říct nemůže, pokud se týká choulostivých témat. Tím místem je nejrozsáhlejší sociální síť světa – Facebook. Právě tato sociální síť nyní čelí mnohým obviněním. Ukázalo se, že není tak bezpečná, jak jsme si dříve mysleli. To je však nyní nepodstatné, otázkou je, o čem se na Facebooku nemůže mluvit?
Málokdo ví, že i Facebook má svá pravidla, která jakýmsi způsobem řídí jeho chod. Na základě pravidel je Facebook takový, jaký je. Moderátoři ho na základě nich spravují a řídí jeho obsah. Člověk by řekl, že na této sociální síti se může říct cokoliv, jenže opak je pravdou.
V poslední době se o Facebooku zjišťuje jedna překvapivější věc za druhou. Jednou z věcí bylo například špatné zabezpečí, kdy se k našim osobním informacím dokáže dostat nejedna společnost. Kromě této špatné bezpečnosti se nyní dozvídáme, že nemůžeme říct na Facebooku všechno.
Jaká témata či jaký obsah je zakázán?
V současné době jsou na Facebooku zakázána především sexuální témata, která se okamžitě mažou. Stejně tak se mažou i videa s nahotou nebo s násilím. Díky zvyšujícímu se počtu teroristických útoků se taky Facebook zaměřil na videa a statusy obsahující násilí.
Samozřejmě se maže i obsah jakkoli související s terorismem a podobnými nebezpečnými záležitostmi.
Jak často se příspěvky mažou?
Dalo by se říct, že mazání příspěvků probíhá dnes a denně, každou minutu dne. Síť má nyní skoro osm tisíc správců obsahu, kteří obsah kontrolují na základě stanovených pravidel. Oproti minulému roku došlo ke čtyřicetiprocentnímu nárůstu těchto správců, protože se na Facebooku začíná nevhodného obsahu objevovat stále více.
Na mazání příspěvků se pracuje čtyřiadvacet hodin denně a sama ředitelka společnosti přiznává, že občas se smaže to, co smazáno být nemuselo.