Facebook se sice řadí k nejrozšířenějším a nejznámějším sociálním sítím na světě, na druhou stranu se nejedná o sociální síť, která by měla nějakou sympatickou minulost. Sice po jejím založení se jevila sociální síť jako důvěryhodná a skvělá, ale s plynoucími léty se ukazoval opak. A dnes se Facebook snaží neustále přešlapovat jakési pomyslné hranice, které si vytváří a díky kterým zjišťuje, kam až může zajít. I když dávný skandál s Cambridge Analytica stál Facebook řadu uživatelů, stejně mu většina lidí zůstala věrná, a tak zkouší dál. I to je ostatně jeden z mnoha důvodů, proč by se měl Facebook rozdělit. To si ostatně přeje jeho spoluzakladatel.
Ten, kdo si myslel, že sociální síť Facebook stojí na bedrech jednoho jediného člověka, a sice Marka Zuckerberga, tak ten se šeredně splet. Facebook opravdu nestojí na bedrech jednoho jediného člověka, i když on jde nejvíce vidět. Stojí bedrech více lidí, třeba taky na spoluzakladateli Hughovi, který sociální síť opustit před dvanácti lety.
Právě od roku 2007 Hugh přistupuje ke společnosti Facebook velice kriticky a přeje si její rozdělení. Hlavním důvod definoval jako příliš velkou moc.
Hugh dlouhodobě kritizuje společnost, kterou spoluzaložil
Aktuálně Hugh kritizuje takzvané sériové obranné akvizice, které společnost Facebook odkupuje od potencionálních rivalů. Tím chce eliminovat hrozbu a udržet si tak dominantní postavení na trhu. I to svědčí o tom, jak mocná společnost už je a jak mocnou chce zůstat.
Odkup akvizic má negativní dopad na uživatele
Jelikož Facebook odkupuje akvizice od potencionálních konkurentů, musí peníze někde získat zpět. A tak zdražuje služby pro uživatele, například poplatky za reklamy jsou stále vyšší. Toho si ostatně všiml právě Hugh, který kvůli tomu kontaktoval i ministerstvo spravedlnosti Spojených států či některé advokáty. Jak to však nakonec dopadne, to je jen předmět spekulací.