Stejně jako to bylo v případě prezidentských voleb nebo podobných událostí, i nyní se společnost Facebook rozhodla zakročit v šíření takzvaných dezinformací internetem. Rozhodla se mazat veškeré informace, které se šíří touto sociální sítí a které nejsou pravdivé. Jde tak ve stopách dalších velkých gigantů, jako je Google nebo Twitter. I ti se rozhodli bojovat s falešnými zprávami, které nezakládají na pravdě.
Mazání příspěvků až do odvolání
Mazat veškeré dezinformace týkající se koronaviru – to je hlavní úkol společnosti Facebook, která se skutečně rozhodla tímto stylem bojovat s falešnými zprávami. Zatím má tento úkol stanoven do odvolání – pravděpodobně do doby, dokud dezinformace nepoleví. Pokud dojde ke smazání nějakého takového příspěvku, mají se zaměstnanci, kteří to provedli, odvolat na společnost Facebook.
Do těchto dezinformací týkající se koronaviru patří veškeré zprávy týkající se bezpečnosti, účinnosti, také složení či vedlejších účincích aktuálně očkovaných vakcín. Facebook tak může smazat například zprávy, které tvrdí, že se ve vakcínách vyskytují mikročipy, jež mají sledovat obyvatele světa.
Stop konspiračním teoriím
Zamezuje se však i konspiračním teoriím, které také kolují sociální sítí. Většina konspiračních teorií se víceméně týká vakcín, které byly schváleny skutečně v poměrně rychlé době a které tak budí řadu nejasností nebo otazníků.
Stejná stopka platí pro reklamy, které nabádají lidi k tomu, aby se očkovat nenechali. Při schvalování je Facebook rovnou zablokuje.
Do boje s dezinformacemi
Jak již bylo zmíněno, společnost Facebook není jedinou společností, která s dezinformacemi bojuje. Do boje s šířením podobných zpráv se vrhl také Google a Twitter, což jsou také místa, kde dochází ve velkém k šíření podobných zpráv.