Vzpomínáte si na skandál sociální sítě Facebook před pár lety? Jednalo se o skandál s ukradenými daty uživatelů, osobní údaje uživatelů podle všeho měly ovlivnit americké prezidentské volby. Tento skandál celosvětově vyvolal obrovský rozruch, lidé si najednou uvědomili, že sociální síť Facebook, která je dnes tou největší a nejvíce využívanou sociální sítí v internetovém světě, už není bezpečná, že osobní údaje uživatelů už nejsou tak v bezpečí, jak si uživatel myslel. Člověk by si myslel, že se z tohoto skandálu Facebook poučí, ale nové informace a novinky říkají, že se spíše nepoučil, než poučil. Nedávno vyplynulo na povrch, že se prý omylem importovaly emailové kontakty uživatelů. Z uplynulých skandálů však lze říct, že to rozhodně omylem být nemohlo.
Podle všeho měla sociální síť Facebook od roku 2016 importovat více jak milion a půl kontaktů uživatelů. Největší sociální síť n světě tak používala osobní údaje uživatelů, aniž by se jim dovolila.
Jak se na to došlo?
Ptáte se, jak byl tento další skandál nejznámější sociální sítě na světě odhalen? Jednoduše. Poukázal na to portál Business Insider. Ten totiž poukázal na to, že někteří členové sociální síti Facebook byli požádáni o to, aby zadali hesla ke svým emailovým účtům. Když se tak stalo, Facebook je jen v krátkosti informoval o tom, že se právě importovali všechny jejich kontakty. Žádné povolení nebylo vyžadováno, jen se z neznámých důvodů požadovalo heslo, po jehož zadání kontakt byl importován.
Podle všeho tímto způsobem bylo importováno více jak milion a půl kontaktů uživatelů sociální sítě Facebook. V současné době se díky odhalení všechny kontakty měly vymazat ze systému. Otázkou je, jestli k vymazání opravdu došlo nebo je to jen lež.
Jak na to reagoval Facebook?
Podle všeho došlo k importu kontaktů omylem, a to díky chybě v procesu. Nyní by měly být vykonány úpravy, které by měly chybět v procesu odstranit. Už by tedy k importu kontaktů docházet nemělo.