Pokud jste si založili účet na dnes nejrozšířenější sociální síti Facebook, rozhodně jste si tím taky prošli. Jedná se o období, které postihne každého z nás. Je to období „lajkování“. Vy se však nezajímáte o cizí příspěvky, ale chcete mít co nejvíce populární ty své příspěvky. Sháníte tak lajky, kde se dá, ale pořád nemáte dostatek „To se mi líbí“, jak byste chtěli. Začnete se tedy zajímat o způsoby, jak si přivodit i ty lajky falešné.
Dnes už je hromada návodů a manuálů na to, jak získat falešné účty. Nemusíte si je dokonce ani zdlouhavě zakládat, jenom to chce stáhnout dobrý program, nainstalovat jej a o vysoký počet „To se mi líbí“ nebudete mít nouzi. Ovšem právě tyto falešné účty dělají expertům z vedení Facebooku poměrně problém. Jelikož to jsou účty s neověřenou identitou, mohou vznikat (hlavně v dnešní době) určitá podezření. Hlavně tedy tehdy, kdy vygenerují vysoký počet lajků, což se stává naprosto běžně.
Na lajky se zkrátka hraje!
Mnoho lidí používá různé programy na získávání „lajků“ hlavně tehdy, kdy vlastní nějakou stránku na Facebooku. Na této sociální síti přece platí, že čím víc lajků máte, tím více jste viditelnější, čehož jsou si majitelé takových stránek vědomi. Ovšem takové falešné účty opravdu dělají obrovské problémy a znemožňují v boji proti neškodnosti této sociální sítě.
Pokud by vás zajímalo, kolik takových lajků ročně vyprodukují falešné účty, které jsme buď založili my sami, nebo jsme si je nainstalovali v nějakém programu, pak se dostaneme až k 100 milionům lajků. Toto číslo jsme si samozřejmě nevycucali z prstu, ale jedná se o potvrzený počet, který zmínili experti ze společnosti Facebook.
Jedná se o porušení podmínek
Ovšem využívání těchto falešných účtů je trestné – jedná se skutečně o porušování podmínek stanovených touto sociální sítí. Sice tím můžete docílit lepší viditelnost nejen stránek, ale také příspěvků, ovšem je nutné podotknout, že na druhou stranu můžete o svůj účet nebo o danou stránku zcela přijít.