Facebook je dnes nejvyužívanější sociální síť. To ostatně nemusíme dlouho říkat, to je všeobecně známý fakt. Když přišel do světa Facebook, lidé ještě nevěděli, jak nás tato sociální síť změní a jak celou naši společnost naprosto promění. V současné době má svůj profil na této sociální síti skoro pět milionu Čechů, bohužel mnozí z nich jsou také děti, kteří jsou touto sociální sítí velmi ohroženi. Na druhou stranu je sociální síť i možnost, jak udržet kontakt se svou rodinou či přáteli, kteří jsou od nás velmi daleko. Navíc je to také prostor, kde můžeme propagovat své podnikání.
O sociální síti Facebook však kolují i mnohé mýty, které některým z nás nedají spát. Víte, co nepravdivého se kolem Facebooku točí? Pojďme si případné mýty co nejrychleji vyvrátit, ať ze sebe před přáteli neděláme hlupáka, když budeme věřit tomu, co pravda není.
Facebook čte naše soukromé zprávy
To je informace, která se dostala do světa poměrně nedávno. V současné době se tak spekuluje, jestli je to pravda nebo jestli je to lež. Je sice pravda, že Facebook obchoduje s daty uživatelů, že už tímto jde až za hranice, ovšem není pravda to, že nám čte zprávy. Pro Messenger od společnosti Facebook platí ta stejná pravidla, jako pro všechny ostatní platformy, které jsou sdružené pod společností Facebook, čili musí se používat různé automatizované nástroje, které právě mají ochránit lidi v komunitě.
Je způsob, jak zjisti, kdo si prohlíží zrovna náš profil
Takový způsob opravdu neexistuje. Jen to někde někdo napsal. Facebook nijak neumožňuje uživatelům zjišťovat, kdo si zrovna prohlíží náš profil. Žádná z dostupných funkcí to ostatně neumožňuje. Pokud se přece jen setkáte s informací, že Facebook toto umožňuje, jedná se o mylnou zprávu, kterou jste povinni nahlásit, aby se nešířila dál a aby se v hlavách lidí netočila tato domněnka.