Dlouho se spekuluje nad tím, jestli společnost Facebook skutečně pracuje na satelitním internetu nebo jestli je to jenom fáma. Některé zdroje uvádí, že Facebook měl skutečně pracovat na satelitním internetu, který by zajistil internet do všech rozvojových zemí nebo do zemí, kde doposud internet nebyl. Jenže následovně také uvádí, že z velkého a velmi očekávaného projektu sešlo, a to díky finančním nedostatkům. Jenže nyní se společnost Facebook nechala slyšet, že skutečně pracuje na satelitním internetu, tím tedy vyvedla v omyl všechny domněnky, které se se satelitním internetem spokojovaly.
Ovšem bylo načase. Kolem satelitního internetu Facebooku se točilo nejedno médium. Začalo se vymýšlet, rodily se mnohé někdy až zavádějící spekulace. Nyní se však konečně vše potvrdilo a je tedy jasné a zřejmé, že Facebook nyní skutečně pracuje na projektu zvaném Athena, který má zabezpečit internetové připojení do všech koutů světa, a to pomocí satelitů ve vesmíru.
Rozvojové země budou mít internet, hurá
Podle všeho má internetu dosáhnout i do rozvojových zemí, kde internet zatím nebyl k dispozici. Posunout by se tak mohlo lidstvo dál, nikdo by už nezaostával a všichni by byli políbeni moderní dobou.
Díky prohlášení společnosti Facebook se konečně ukončily i spekulace, které tvrdily, že internet by měl být zaveden do všech zemí (i těch rozvojových) pomocí dronů. Nyní je jasné, že k tomu chce Facebook využít satelity ve vesmíru, které poskytnou kvalitní připojení i tam, kde je internet pomalý, nekvalitní nebo kde není vůbec.
Kdy bude satelitní internet funkční?
Hlavní otázkou však je, kdy se celý projekt bude realizovat. I když by člověk na první pohled řekl, že se bude projekt realizovat dlouhá léta, není tomu tak. Internetový satelit by se mělo podařit vypustit už začátkem příštího roku, tudíž už z počátku příštího roku může být internet skutečně všude na světě.