Není to tak dávno, co se přišlo na to, že Facebook získává intimní data o ženách z jiných speciálních aplikací. To byl však jen jeden průšvih z mnoha. Nedávno se také přišlo na to, že se našly miliony telefonních čísel z účtů na Facebooku na jiném, nechráněném účtu. Mnozí lidé to komentují tak, že Facebook opět doplatil na své chyby z minulosti. Podle všeho se na nechráněném serveru našla telefonní čísla konkrétně z 419 milionů účtů Facebooku.
Člověk by řekl, že když Facebook chce obchodovat s daty nebo využívat data uživatelů, že bude alespoň opatrný. Jenže bezpečnostní výzkumní přišel na server, jenž byl nechráněný heslem a jenž obsahoval mnoho citlivých databáz, v nichž byly obsaženy citlivé a choulostivé informace uživatelů Facebooku.
Telefonní čísla rozhodně nebyla to jediné, co se na nechráněném serveru našlo. Kromě toho zde byly k dispozici i další informace putující z účtů ze sociální sítě.
Data nesbíral Facebook
Na světlo světa také přišla informace, která tvrdí, že data rozhodně nesbíral Facebook. Podle všeho data sice pocházela z osobních účtů Facebooku, ale databáze nepatřil přímo sociální síti. Údajně navít byla tato data sesbírána ještě předtím, než došlo k zavedení opatření proti plošnému sběru dat o uživatelích.
Ke zmiňovanému opatření proti plošnému sběru dat o uživatelích došlo ve chvíli, kdy se přišlo na skandál s Cambridge Analytica. I když je to pro mnohé už stará záležitost, společnost Facebook na to stále doplácí.
Jaké další údaje byly zveřejněny na nechráněném serveru?
Nabízí se otázka, jaké další informace byly na nechráněném serveru zveřejněny. Kromě telefonních čísel došlo ke zveřejnění pohlaví, rodném i trvalém bydlišti, dokonce byly zveřejněna i jména uživatelů.
Na základě toho lze konstatovat, kteří uživatelé byly takto poškozeni. Nejvíce údajů bylo ukradeno uživatelům z Britských ostrovů, utrpěli však i občané Vietnamu.