Facebook je dnes nejrozšířenější, nejpoužívanější a nejznámější sociální síť vůbec. Denně na ní tráví svůj čas nespočet lidí na celém světě. Sdílí zde své zážitky, podílejí se na zážitcích ostatních nebo se také dozvídají o různých životních událostech těch, které sice dlouho neviděli, přesto jsou to staří známí, kteří se možná někdy dají zase dohromady. Pomocí této internetové stránky či pomocí této aplikace se tak lehce udržujeme v kontaktu s lidmi, kteří jsou od nás vzdálení několik tisíc mil či kilometrů, naopak se poměrně distancujeme od těch, kteří jsou hned vedle – mnohdy dokonce i ve vedlejším domě.
Nicméně Facebook jako takový má i své nevýhody, které se týkají mnohem závažnějších problémů než toho, že se distancujeme od těch, kteří jsou hned vedle nás. V poslední době se rozeběhl na této sociální síti ve velkém nenávistný obsah. Ten se snaží společnost eliminovat, protože většinou se díky nenávistnému obsahu dostaneme k šikaně, pak i k falešným účtům, které si založíme, aby ten náš soukromý nebyl zablokovaný. Jenže nenávistného obsahu na Facebooku stále přibývá, i když se jich každý týden smaže hned několik desítek tisíc.
Nenávistný obsah či nenávistné odkazy jako současný největší problém Facebooku
Během posledních dvou měsíců se na této síti vyskytlo tolik nenávistných obsahů a odkazů, že se týdně během dvou měsíců jich smazalo zhruba šestašedesát tisíc. Mnoho lidí však tento krok vnímá jako jakousi cenzuru, ale není tomu tak. Naopak se společnost snaží, aby bylo na této denně hojně navštěvované stránce o trochu méně nenávisti, než nyní.
Pokud by vás zajímalo, do jaké míry je obsah či odkaz brán jako nenávistný či jaký projev nenávisti se blokuje, pak je to ten, který je založen na útoku na lidi, kteří jsou rasově odlišní, kteří mají jinou sexuální orientaci nebo mají jinou další chráněnou charakteristiku.