Slyšeli jste o skupině, která bojuje proti falešným zprávám?

kupině, která bojuje proti falešným zprávám

V poslední době se toho ve světě Facebooku dosti děje. Není se čemu divit, vždyť Facebook je dneska lídrem na trhu sociálních sítí, musí se neustále zdokonalovat, jinak mu konkurence pošlapte na paty. Pokud jste novinky zatím nezaregistrovali, přinášíme vám je ve zkratce – například se zrodila aplikace, která je určena čistě pro děti do třinácti let. Jedná se o Messenger pro děti, který bude fungovat přes rodičovské účty, aby si děti nezakládali žádné facebookové profily. Kromě toho vznikla i nová aplikace pro videoblogery, díky níž budete moct vytvářet snadno a rychle videa plná zajímavých efektů a inter, která budou dostupná i během živého vysílání. Další zajímavou novinkou je to, že byla zřízena skupina na boj proti falešným zprávám.

Jenže za tuto skupinu skutečně nemůže Facebook, ale Evropská unie. Právě té se nelíbí, jak se množí falešné zprávy a jak se na Facebooku obrovskou rychlostí šíří nepravdivé informace. Na popud tohoto byla tedy založena skupina na boj proti falešným zprávám.

Evropská unie už dlouhodobě pracuje na tom, aby se falešné zprávy sociální sítě nešířily

Konkrétně Evropská komise se před nějakým časem dala do boje s Facebookem. Rozhodla se, že bude bojovat hlavně proti falešným zprávám, které kolují touto sociální sítí neskutečnou rychlostí. Jedním krokem, který má zabránit šíření poplašných zpráv, je zřízení expertní skupiny, která se skládá z akademických zaměstnanců, z online platforem a různých zpravodajských médií či z jiných občanských organizací.

Co jsou další kroky?

Dalším krokem bude nalezení jakési rovnováhy mezi svobodným projevem, popularitou médií a taky spolehlivými informacemi. Musí se v současné době posoudit a zvážit, jaké další kroky budou v plánu, co dál se bude dít, aby se tato problematika vyřešila.

Falešné zprávy jsou jenom matoucí, lidé se díky nim bojí, protože se v nich mnohdy dozví něco o terorismu nebo o něčem podobném.

Další články